Domů » Věda a technika, Zajímavosti

Obsah

Ostatní

10 nejčtenějších

Napište nám

captcha

Taky vás něco hodně štve?

Mrkněte na nový, rozjíždějící se blog, který se na svět dívá zcela bez skrupulí.
Kategorie: Věda a technika, Zajímavosti

Vesmír: Planety letící rychlostí 50 milionů km/h

Vesmír: Planety letící rychlostí 50 milionů km/h

K nejrychlejším tělesům v naší galaxii patří planety, které z ní unikají warp-rychlostí téměř 50 milionů km / h. Astrofyzik Avi Loeb z Harvard-Smithsonianského centra pro astrofyziku tvrdí, že jízda na jejich povrchu by byla pořádně divoká.


Superrychlé planety vznikají podobně jako superrychlé hvězdy. Tedy když se dvojhvězda přiblíží příliš blízko k masivní černé díře v centru galaxie. Silné gravitační síly hvězdný pár roztrhnou. A zatímco jedna hvězda zůstává uvězněná u černé díry, druhá je vržena do vesmíru. 

A pokud existuje kolem některé z dvojhvězd planetární systém, pak tyto planety mohou být katapultované do prostoru ve vysoké rychlosti. Tyto planety však na rozdíl od zářících hvězd unikaly pozornosti, protože jsou nejen menší, ale i temné.

Astronomové také odhalili osamělé světy o velikosti obřího Jupiteru, které zůstaly jako odložení  sirotkové po zformování soustav. Několik takto volně plovoucích planet detekovali ve vzdálenosti 10 až 20 tisíc světelných let od Země. Vědci navíc předpokládají, že existovat budou i menší osiřelé planety, například i velikosti Země, které je však možné odhalit jen velmi obtížně.print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Online nabídka od Finep. Obytné komplexy nebo-li developerské projekty Praha jsou stále více oblíbené mezi Pražáky. Easy firma pro Vás má firmy na prodej a jsou to s.r.o., a.s., SE. Nabízíme výhodné a krásné nové byty Praha včetně luxusních a to i v novostavbách. Což jsou takzvané firmy na prodej nebo-li ready made společnosti. Vyberte si vysněný byt z některé novostavby v Praze.

Reklamní blok


© 2010 - 2012 - Tajemství.eu, jehož autorem je..., podléhá licenci Creative Commons 3.0.|Image: FreeDigitalPhotos.net

Kód a grafika - Tomáš Smetka | DesignFLOW