Domů » Ostatní, Zajímavosti, Spekulace

Obsah

Ostatní

10 nejčtenějších

Napište nám

captcha

Taky vás něco hodně štve?

Mrkněte na nový, rozjíždějící se blog, který se na svět dívá zcela bez skrupulí.
Kategorie: Ostatní, Zajímavosti, Spekulace

TOP 10: Vysvětlení pro Bermudský trojúhelník

TOP 10: Vysvětlení pro Bermudský trojúhelník

Bermudský trojúhelník je známý od roku 1964, kdy jej vytvořil spisovatel Vincent Gaddis při psaní příběhu o zvláštním zmizení Letu 19. Tímto pojmenováním se myslí oblast v Atlantiku, nacházející se mezi Floridou, Portorikem a Bermudami, ve které už léta mizí lodě a letadla. O příčině existuje několik hypotéz.


10. Pozůstalé technologie ztraceného města Atlantida

Říká se, že se v této oblasti na dně oceánu nachází bájná Atlantida. V roce 1968 byl objeven nedaleko ostrova Bahamy ponořený skalní útvar a mnozí se domnívají, že jde o důkaz ztraceného města. Podle legendy byla Atlantida vytvořena z krystalů, které vysílají vlny energie i dnes a zapříčiňují posun lodí a letadel mimo kurz. 

9. Cestování v čase

Podle některých zpráv zde v minulém století zmizelo více než 50 lodí a 20 letadel. Někteří piloti, kteří přežili havárie v Bermudském trojúhelníku, hovořili o nevysvětlitelných časových posunech. Jednou v Bermudském trojúhelníku zmizelo z radarů v Miami letadlo s cestujícími a když se znovu objevilo po 10 minutách, hodiny na palubě ukazovaly stejný čas jako před zmizením. Nikdo z pasažérů však nic nezpozoroval. Podle některých tvrzení za to může časoprostorový tunel vytvořený mimozemšťany v oblasti Bermudského trojúhelníku. 

8. Únosy mimozemšťany

Mnozí věří, že navigační zařízení rušily mimozemšťané, aby unášeli lidi. Hollywoodský režisér Steven Spielberg vzdal tomuto tématu hold tím, že zmizení Letu č. 19 začlenil do svého filmu Blízká setkání třetího druhu. 

7. Úmyslné útoky

Tento pojem zahrnuje činy ve válce a pirátství. Záznamy během II. světové války dokumentují četné ztráty v místech Bermudského trojúhelníku. 

6. Plyn metan

Některé zmizení v Bermudském trojúhelníku vysvětlují obrovské ložiska plynného metanu. Metan je pod velkým tlakem zmrazen pod zemí. Pokud je vytlačen ven, transformuje se do plynové bubliny, rozšiřuje se a exploduje směrem nahoru. Když tyto bubliny dosáhnou povrch vody, ještě více se rozšiřují a stoupají do vzduchu. Když se taková bublina setká s lodí, okamžitě ztratí vztlak a klesá na dno oceánu. Dostatečně velké bubliny, které mají vysokou hustotu, mohou zasáhnout i letadlo.

5. Geomagnetické pole

Zvláštní zmizení jsou vždy spojovány s navigačními problémy. Mnozí se domnívají, že v této oblasti jsou magnetické anomálie a že tento region je unikátní v tom, že je to jedno ze dvou míst na Zemi, kde se skutečný sever a magnetický sever setkávají, což může měnit hodnoty na navigačních zařízeních. 

4. Golfský proud

Golfský proud v oblasti Bermud v Atlantiku dokáže způsobit mořský vodní vichr s průměrem několik stovek kilometrů, přičemž opravdu lze vidět "bílé vody", "vodní kruhy" či obrovská "kola". Vichr způsobuje, že se mění čas, mění se i gravitace. A právě v epicentru vichru je gravitace extrémně zvýšená, což může být také vysvětlením těchto děsivých leteckých a lodních katastrof. 

3. Počasí,  vlny tsunami

Karibik a Atlantik jsou oblasti známé nepředvídatelným počasím, silnými bouřemi a hurikány. Nehody lodí mohou zapříčinit obrovské vlny, které potápějí lodě i ropné plošiny. 

2. Lidská chyba

Prostorová dezorientace a pomatení smyslů je u pilotů vzácná, ale je důvodem pro malé procento leteckých nehod, z nichž 87% vede k úmrtí.

1. Mýtus

To, že se záhady Bermudského trojúhelníku dosud nevyřešily, vede k poslední hypotéze a sice, že toto místo neexistuje.

Zdroj.print Formát pro tisk

Komentáře rss


avatar,Bermudský t. odpovědět trvalý odkaz
Text zajímavý, čeština příšerná. Je to škoda, takto zkazit zajímavé téma. Pokud autor nezvládá ani shodu podmětu s přísudkem, měl by si své výtvory nechat před zveřejněním zkontrolovat.
avataricon odpověděl(a) trvalý odkaz
Děkujeme i za kritiku. Budeme se snažit o větší kontrolu příspěvků.

Online nabídka od Finep. Obytné komplexy nebo-li developerské projekty Praha jsou stále více oblíbené mezi Pražáky. Easy firma pro Vás má firmy na prodej a jsou to s.r.o., a.s., SE. Nabízíme výhodné a krásné nové byty Praha včetně luxusních a to i v novostavbách. Což jsou takzvané firmy na prodej nebo-li ready made společnosti. Vyberte si vysněný byt z některé novostavby v Praze.

Reklamní blok


© 2010 - 2012 - Tajemství.eu, jehož autorem je..., podléhá licenci Creative Commons 3.0.|Image: FreeDigitalPhotos.net

Kód a grafika - Tomáš Smetka | DesignFLOW