Domů » Tajemná místa v ČR

Obsah

Ostatní

10 nejčtenějších

Napište nám

captcha

Taky vás něco hodně štve?

Mrkněte na nový, rozjíždějící se blog, který se na svět dívá zcela bez skrupulí.
Kategorie: Tajemná místa v ČR

Tajemná místa v Čechách I.

Tajemná místa v Čechách I.

Přinášíme Vám přehled tajemných míst, která se nacházejí na území České republiky. Vypravte se spolu s námi na putování po místech, která jsou opředena tajemstvími, záhadami a mysterii. Některá místa, o kterých si tady budete číst jsou hodně známá a některá jsou známá méně, nicméně budete sami překvapeni, kolik takových míst se u nás nachází. V každém díle našeho nového seriálu Vám přineseme tři záhadná místa.


Andělská hora - Alchymistická kuchyně

V době, kdy držel hrad Linhart Colonna z Felsu, tj. v letech 1594 - 1620, zde byla alchymistická laboratoř. Pracoval v ní Jakob Tenzel, autor knihy "De metallis diversi tractatus".

 

Annín - tajuplný Mořic

Nad obcí Annín, na levém břehu Otavy na vrchu Mouřenci (617 m) stojí osaměle pozdně románský kostel s kostnicí, kdysi zasvěcený sv. Mořici (též Mouřenci, světci tmavé pleti). Váže se k němu mnoho pověstí o potrestaných rušitelích klidu mrtvých a světélkujících kostech. Údajně bylo místo, na kterém stojí, původně zasvěceno Černobohovi - bohu zla a neštěstí, u nás zaměňovanému s ďáblem, či Moraně - bohyni zimy a smrti, sv. Mořic měl být zkřešťanštěním tohoto kultu, s Černobohem má společnou barvu a s Moranou podobné jméno. Později byl kostel přesvěcen kultu sv. Vavřince. Kostel pomáhal zakládat blahoslavený Vintíř.

 

Pokud Vás blíže zajímají záhady a záhadná místa, zkuste se podívat na webové stránky zahadnamista.cz.

 

Batelov - Čertův hrádek a Kočár

Kdysi vozil ďábel ze skalnatého vršku nad Batelovem kamení na stavbu svého hradu. Místo, kde tento hrad stojí je kopec 714 m), severně za Rohoznou. Říká se mu čertův hrádek a na jeho vrcholu stojí žulové skály rozpukané do kvádrovitých tvarů tak, že připomínají rozvaliny hradu. Pekelník svůj hrádek nestihl dostavět, protože zakokrhal kohout a překazil tak jeho noční rejdy. Podle jiné pověsti chtěl čert zbudovat svůj hrad dříve, než kněz v Dolní Cerekvi začne sloužit mši, ale rovněž se mu to nepovedlo. Od té doby se od Batelova až ke hrádku povalují kameny z jeho stavby. Jednomu z nich u Batelova se říká Čertův kočár. Z dálky opravdu připomíná krytý kočár z kozlíkem. V kočáru je otvor, ve kterém se čerchmant schovával před nepohodou.

Související články  print Formát pro tisk

  Komentáře rss


  avatar,Batelov odpovědět trvalý odkaz
  Á tady je asi spolek houbičkářů ...??? Tak tohle je už hodně mimo . Ono to je s tím podzemím a s těma aktivitama dole pod náma tak trochu jinak . Že se pod námi něco divnýho děje , to je jasné a je to i průkazné , jde jen o to , to identifikovat .
  avatar,odpověd odpovědět trvalý odkaz
  je zřejmé,že se dost díváš na hvězdné války...
  avatar,Batelov - Čertův hráde odpovědět trvalý odkaz
  George Psychic_consultant@yahoo.com

  (prominte mi moji Cestinu) Vetsinu casu travim V Yukonu / Alaska kvuli predchozim civilizacim Atlantis a jine za poslednich 50 000 let.
  Tady v Cechach nejenom ze jsou dve pyramidy (kopec proste neni kopec) ale cela mala usedliste pozustatky co nejsou zulove lomy ale proste zboreniste. Annunaki nepozemstani prilitavaly do Cech take a dolovaly tady zlato tak potrebovaly zakladny na dosed tezkych kosmickych materskych lodi. Letiste teda v podobe kamennych pyramid.
  Pres cele Cechy vede zlata zila a take jejich chodby vysoke, hluboke tunely vetsinou kilometr dlouhe. Najdete jsi to sami neni to tak tezke a budete mit radost - vzdycky blizko kde je nebo bylo zlato.
  Nekdy hrad byl postaven tak ze prestavely pyramidu.
  avatar odpověděl(a) trvalý odkaz
  trochu mi pripada ze ti to leze na mozek ...nahod sem aspon nejaky odkaz z tve prace at to nevypada ze si uplnej tulpas s morem nepodlozenych kecu diky ti. 2.
  avatar odpověděl(a) trvalý odkaz
  LOL, ty jsi ale blázen, kde mám to zlato začít dolovat, trotle ???
  avatar odpověděl(a) trvalý odkaz
  Konečně si někdo všiml, že některé hrady máme na pyramidách. Přitom je to do očí bijící.

  Online nabídka od Finep. Obytné komplexy nebo-li developerské projekty Praha jsou stále více oblíbené mezi Pražáky. Easy firma pro Vás má firmy na prodej a jsou to s.r.o., a.s., SE. Nabízíme výhodné a krásné nové byty Praha včetně luxusních a to i v novostavbách. Což jsou takzvané firmy na prodej nebo-li ready made společnosti. Vyberte si vysněný byt z některé novostavby v Praze.

  Reklamní blok


  © 2010 - 2012 - Tajemství.eu, jehož autorem je..., podléhá licenci Creative Commons 3.0.|Image: FreeDigitalPhotos.net

  Kód a grafika - Tomáš Smetka | DesignFLOW