Domů » Zajímavosti, Věda a technika

Obsah

Ostatní

10 nejčtenějších

Napište nám

captcha

Taky vás něco hodně štve?

Mrkněte na nový, rozjíždějící se blog, který se na svět dívá zcela bez skrupulí.
Kategorie: Zajímavosti, Věda a technika

Po dvou pivech to lidem více pálí

Dokázali byste říci, co spojuje minci, rychlost a lžičku? Pokud si myslíte, že stříbro, máte pravdu. Tuto a další podobné otázky dávali lidem vědci z Univerzity v Illinois, aby zjistili, jak je ovlivňuje malé množství alkoholu.


Lépe a rychleji

Testy dělali na 40 mužích, z nichž polovina vypila dvě velké půllitrové piva a polovina nepila nic. Výsledky byly poměrně překvapivé.

Ti, kteří pili alkohol, správně vyřešili o 40 procent více otázek a průměrně jim to trvalo dvanáct sekund, zatímco úplně střízlivým mužům 15,5 sekundy. 

"Tento výzkum vůbec poprvé ukazuje, že alkohol má vliv na tvůrčí řešení problémů," napsali výzkumníci ve zprávě, kterou zveřejnili v magazínu Consciousness and Cognition.

Na základě výzkumu tvrdí, že alkohol sice zpomaluje analytické myšlení, ale tím umožňuje lépe vyniknout kreativnímu způsobu přemýšlení. To je u zcela střízlivých potlačeno. 

"Myslíme si, že když jste příliš soustředění, mohou vám unikat dosud neznámé alternativy," říká podle Daily Telegraph spoluautorka studie Jennifer Wileyová.

Zjednodušeně řečeno, podnapilí lidé se méně bojí selhání, a proto neváhají využít i nové způsoby řešení problémů.

Vědci však zdůrazňují, že tuto studii dělali jen na lidech, kteří byli mírně opilí. Při těžších alkoholických stavech se už schopnost správného řešení problémů výrazně zmenšuje.

Vzdělaní pijí více

Souvislost mezi alkoholem a inteligencí už před dvěma lety nepřímo zkoumali výzkumníci z Londýnské školy ekonomiky.

Zjistili, že dívky, které mají v dětství lepší známky jako své vrstevnice, mají až dvakrát větší šanci, že v dospělosti budou denně pít alkohol. Tato korelace platí i u mužů, ale není tak silná.print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Online nabídka od Finep. Obytné komplexy nebo-li developerské projekty Praha jsou stále více oblíbené mezi Pražáky. Easy firma pro Vás má firmy na prodej a jsou to s.r.o., a.s., SE. Nabízíme výhodné a krásné nové byty Praha včetně luxusních a to i v novostavbách. Což jsou takzvané firmy na prodej nebo-li ready made společnosti. Vyberte si vysněný byt z některé novostavby v Praze.

Reklamní blok


© 2010 - 2012 - Tajemství.eu, jehož autorem je..., podléhá licenci Creative Commons 3.0.|Image: FreeDigitalPhotos.net

Kód a grafika - Tomáš Smetka | DesignFLOW