Domů » Věda a technika

Obsah

Ostatní

10 nejčtenějších

Napište nám

captcha

Taky vás něco hodně štve?

Mrkněte na nový, rozjíždějící se blog, který se na svět dívá zcela bez skrupulí.
Kategorie: Věda a technika

PC hry a Facebook jako příčina demence u dětí?

PC hry a Facebook jako příčina demence u dětí?

Počítačové hry a Facebook mohou poškodit mozek dětí, varovala britská vědkyně Baroness Greenfieldová. Podle ní nepřiměřené trávení času při těchto činnostech vede k dočasné demenci.


Některé děti stráví ročně díváním se na obrazovku až 2000 hodin, což může mít za následek závislost na počítači. Přestože technologie mají nepopíratelné množství výhod, jako je například podpora kreativity, jejich velmi časté využívání může být nebezpečné. "Způsobují vysokou míru vzrušení, která aktivuje mozek a může vyvolat návyk," uvedla Greenfieldová. 

Neurologické propojení v mozku bývají dočasně vytlačena aktivitami se silným smyslovým obsahem a mohou vést k určité degeneraci, tj. demenci, varuje Britka. 

Přední neuroložka vyzvala mládež k vypnutí počítačů a užívání si čerstvého vzduchu někde v přírodě. "Je nutné být venku, šplhat po stromech, cítit trávu pod nohama a slunce na tváři."

Greenfieldová upozornila i na tendenci mladých lidí žít své životy na Facebooku. "Co to ​​vypovídá o jejich identitě, pokud sami sebe definují na základě vidění ostatních?," položila otázku na konferenci v Dorsetu.

Související články  print Formát pro tisk

  Komentáře rss


  avatar,Facebook odpovědět trvalý odkaz
  Naštěstí jsem si už FACEBOOK zkazu mladistvých zrušila..Facebook mi nepříjde užitečný je to jen žrout času..A proto mnozí znás zapomínáme na své hobby..a to je velmi podstatné protože ..na to se zapomínat nesmí..

  Online nabídka od Finep. Obytné komplexy nebo-li developerské projekty Praha jsou stále více oblíbené mezi Pražáky. Easy firma pro Vás má firmy na prodej a jsou to s.r.o., a.s., SE. Nabízíme výhodné a krásné nové byty Praha včetně luxusních a to i v novostavbách. Což jsou takzvané firmy na prodej nebo-li ready made společnosti. Vyberte si vysněný byt z některé novostavby v Praze.

  Reklamní blok


  © 2010 - 2012 - Tajemství.eu, jehož autorem je..., podléhá licenci Creative Commons 3.0.|Image: FreeDigitalPhotos.net

  Kód a grafika - Tomáš Smetka | DesignFLOW