Domů » Zajímavosti, Věda a technika, Zajímavá videa

Obsah

Ostatní

10 nejčtenějších

Napište nám

captcha

Taky vás něco hodně štve?

Mrkněte na nový, rozjíždějící se blog, který se na svět dívá zcela bez skrupulí.
Kategorie: Zajímavosti, Věda a technika, Zajímavá videa

Objev živé fosilie - prehistorického úhoře!

Objev živé fosilie - prehistorického úhoře!

Vědcům se podařil bezprecedentní objev - ve vodách kolem souostroví Palau našli nový druh úhoře. Jak informuje agentura AFP, podle japonských vědců jde o "živou fosilii", která se běžně vyskytovala v období, kdy na Zemi žili dinosauři.


Úhoř je nečekaně malý. Experti nalezli osm jedinců o velikosti šest až devět centimetrů, kteří žijí 35 metrů pod hladinou v jedné podmořské jeskyni. Při zkoumání jejich DNA dospěli k závěru, že jde o rybu, která se velmi podobá úhořům žijícím na Zemi před 200 miliony lety.

Úhoř má hnědou barvu a až nečekaně se podobá svým prehistorickým předkům. Stejně jako oni má velkou hlavu, krátké tělo a pruhy na ocasní ploutvi. V dnešní době je známo 819 druhů úhořů, ale tento je tak jedinečný, že od japonských badatelů dostal jméno Protoanguilla palau.

Jde o jediného zástupce čeledi Protoanguillidae.print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Online nabídka od Finep. Obytné komplexy nebo-li developerské projekty Praha jsou stále více oblíbené mezi Pražáky. Easy firma pro Vás má firmy na prodej a jsou to s.r.o., a.s., SE. Nabízíme výhodné a krásné nové byty Praha včetně luxusních a to i v novostavbách. Což jsou takzvané firmy na prodej nebo-li ready made společnosti. Vyberte si vysněný byt z některé novostavby v Praze.

Reklamní blok


© 2010 - 2012 - Tajemství.eu, jehož autorem je..., podléhá licenci Creative Commons 3.0.|Image: FreeDigitalPhotos.net

Kód a grafika - Tomáš Smetka | DesignFLOW