Domů » Věda a technika

Obsah

Ostatní

10 nejčtenějších

Napište nám

captcha
Kategorie: Věda a technika

Nové metody v pátrání po mimozemšťanech

Nové metody v pátrání po mimozemšťanech

"Lovci" mimozemských civilizací mají v rukou novou techniku. Přesto jsou stále neúspěšní a žádné známky existence inteligentního života neobjevili.


Australští astronomové použili postup označovaný jako VLBI (interferometrie s velmi velkou základnou), který umožňuje pozorovat malou část oblohy více teleskopy, a tak získat přesnější údaje. "Zaznamenáte jen signály, které přicházejí z oblasti přímo kolem pozorované hvězdy," uvedl pro BBC astronom dr. Seth Shostak. 

Tým astronomů zkoumal červeného trpaslíka, planetu Gliese 581. Od Země je vzdálená 20 světelných let a pro organizaci na hledání mimozemských civilizací SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence) je zvlášť zajímavá. Má šest planet, z nichž dvě jsou "superzemě" a nacházejí se v tzv. zóně života, kde jsou hvězdné podmínky dostatečně příznivé pro život, jak ho známe na Zemi. 

Už předtím vědci objevili okolo zmiňované hvězdy dvě planety, které by mohly být potenciálně obyvatelné, protože se nacházejí v tzv. obyvatelné zóně. Jedna je však na tzv. teplé straně a druhá na studené straně zóny. U planeta, kterou objevili nyní, existuje poměrně velká pravděpodobnost, že by mohla být obyvatelná.

Hvězdu Gliese 581 pozorovali astronomové osm hodin a pátrali po nějakém náznaku v celém pásmu rádiových vln. Pokus byl neúspěšný, ale astronomové nezoufají. "Je potřebných tisíc nebo milion pozorování tohoto druhu, aby našli nějaké známky života mimozemské civilizace," vysvětlil jejich spokojenost s výzkumem dr. Shostak. Kromě toho nová technika dokáže zastínit rádiové vlny ze Země, které se v minulosti považovaly za stopy mimozemšťanů.

Související články  print Formát pro tisk

  Komentáře rss


  avatar,8 hodin odpovědět trvalý odkaz
  Jako po 8 hodinách dělat nějaké závěry...pánové vědci...není to příliš brzy?

  Online nabídka od Finep. Obytné komplexy nebo-li developerské projekty Praha jsou stále více oblíbené mezi Pražáky. Easy firma pro Vás má firmy na prodej a jsou to s.r.o., a.s., SE. Nabízíme výhodné a krásné nové byty Praha včetně luxusních a to i v novostavbách. Což jsou takzvané firmy na prodej nebo-li ready made společnosti. Vyberte si vysněný byt z některé novostavby v Praze.

  Reklamní blok

  Implantologie Praha

  Zubní ordinace specializující se na estetickou implantologii.

  Uživatelské menu

  Jméno
  Heslo
   

  Doporučujeme

  Příspěvky čtenářů

  10 Top článků

  Novinky na e-mail

  Facebook

  Laserové operace očí a zraku dokáží odstranit oční vadu.

  Operace vašeho zraku laserem je dnes běžná věc.


  © 2010 - 2012 - Tajemství.eu, jehož autorem je..., podléhá licenci Creative Commons 3.0.|Image: FreeDigitalPhotos.net

  Kód a grafika - Tomáš Smetka | DesignFLOW