Domů » Kongomato, Ostatní

Obsah

Ostatní

10 nejčtenějších

Napište nám

captcha

Taky vás něco hodně štve?

Mrkněte na nový, rozjíždějící se blog, který se na svět dívá zcela bez skrupulí.
Kategorie: Kongomato, Ostatní

Kongamato - létající zabiják

Kongamato - létající zabiják

V rozsáhlých močálech na hranici mezi africkými státy Angoly, Zambie a Zaire, žije dle svědectví místních domorodců, doplněné o pozorování kubánských vojáků, prapodivný nesmírně dravý tvor. Je krvavě rudé barvy, má hladkou kůži, bez peří a šupin, dlouhý ještěrčí ocas, obrovskou zobákovitou tlamu s ostrými zuby a velká netopýří křídla s rozpětím kolem 2 metrů. Hlavu má bílou a kostnatou, vypadá jako bezmasá lebka s prázdnými očními důlky, neboť oči má hluboce vpadlé. Zdržuje se v hlouby močálů a je prý velice útočný. Což odrazuje místní obyvatelstvo k návštěvě těchto míst. Již jeho zahlédnutí místní domorodci považují za předzvěst blížící se smrti a jsou přesvědčeni o jeho démonickém charakteru


Jeho popis neodpovídá pterodaktylu, za kterého by mohl být považován, ale překvapivě se shoduje s popisem Dimorphodon macronyx, tvora ze spodní jury, tj. z doby před 200 mil. lety.

První zprávu o tomto podivuhodném tvorovi přinesli do Evropy, nezávisle na sobě, anglický cestovatel a etnograf Frank H. Melland a francouzský markýz de Chatteleux. To bylo v roce 1923. Oba se ve zhruba stejné době vyskytovali v bažinaté oblasti Džiundi a oba slyšely od domorodců zprávy o Kongamatovi. Je více než podivuhodné, že jej všichni popisují zcela shodně, nehledě na velikou vzdálenost, která je od sebe dělí.Svou kořist usmrcuje v mžiku. Nejprve ji omráčí úderem své veliké hlavy a poté svými ostrými zuby dokoná dílo zkázy. Velice zajímavé jsou zprávy svědčící i o jeho jisté inteligenci. Na svou kořist, jíž bývají nejčastěji opice, číhá v korunách stromů. V mžiku se snese a zvíře uloví. Na větší kořist, jakou jsou například antilopy, se prý vrhá Kongamatů více a společnými silami ji udolají. Mnozí tvrdí, že své kořisti probodne srdce svým prodlouženým pátým prstem na zadní končetině.

Roku 1956 se uskutečnilo první ověřené pozorování. J.P.F. Brownov se setkal s dvěma létícími kreaturami na cestě blízko L. Bangweulu, Zambie. Zpozoroval rozpětí křídel okolo tři stop , dlouhý ocas, a psí čenich. Po přeletu se vraceli zpět, a tak Brown viděl jejich ostré tesáky - podobné zubům.

V roce 1988 vyrazila pátrat po Kongamatu do Namibie expedice Roy P. Mackala. Mackal nespatřil legendární létající bestii, ale James Kosi (člen Mackalovi skupiny) prohlašoval, že zahlédl v mlze velkou černou siluetu v klouzavém letu.

Expedici pátrající po tomto bájném tvorovi podnikl i přední český kryptozoolog ing. Jaroslav Mareš. Poutavý popis této dobrodružné výpravy vyšel v letech 2001 a 2002 v Magazínu záhad. Uvedu zde jen ve zkratce. Při své expedici měl velké problémy najít průvodce do míst výskytu kongamata. Po četných nesnázích však nakonec dorazil do oblasti, kde se ůdajně tento netvor vyskytuje. Výprava však žádný přímý důkaz existence nenašla. Pouze pan Mareš jednou zahlédl cosi odpovídajícího popisu, ale sám není zcela přesvědčen, zda šlo skutečně o kongamato.

V tisku nedávno proběhla zpráva, že v Angole mají místní vědci kožnatá vejce tohoto tvora a jsou zkoumána zoology. Více článek neuváděl pouze, že je našli vojáci armády, kteří je předali vědcům. Strohé prohlášení, ale vzbuzuje alespoň nějakou naději na zjištění skutečného stavu.
(Převzato z internetu)print Formát pro tisk

Komentáře rss


avatar,Čeština odpovědět trvalý odkaz
Sice nechápu, jakým způsobem může jazyková chyba snižovat vypovídající hodnotu článku, ale soudě dle nadpisu Vašeho příspěvku, Vy patříte mezi ty dokonalé, slečno nebo paní Elis. 2
avatar,ČEŠTINA odpovědět trvalý odkaz
Oprava nadpisu - stane se, opravuji, abych nedělala chyby sama, když už někoho poučuji... 1
avatar,čsština :-(( odpovědět trvalý odkaz
Velmi zajímavá témata. Až na ty hrubé jazykové chyby,které snižují vypovídací hodnotu článků. Nechávejte si ty články někým přečíst a opravit. Zdraví, Elis.

Online nabídka od Finep. Obytné komplexy nebo-li developerské projekty Praha jsou stále více oblíbené mezi Pražáky. Easy firma pro Vás má firmy na prodej a jsou to s.r.o., a.s., SE. Nabízíme výhodné a krásné nové byty Praha včetně luxusních a to i v novostavbách. Což jsou takzvané firmy na prodej nebo-li ready made společnosti. Vyberte si vysněný byt z některé novostavby v Praze.

Reklamní blok


© 2010 - 2012 - Tajemství.eu, jehož autorem je..., podléhá licenci Creative Commons 3.0.|Image: FreeDigitalPhotos.net

Kód a grafika - Tomáš Smetka | DesignFLOW