Domů » Ostatní, Spekulace, Konspirační teorie

Obsah

Ostatní

10 nejčtenějších

Napište nám

captcha

Taky vás něco hodně štve?

Mrkněte na nový, rozjíždějící se blog, který se na svět dívá zcela bez skrupulí.
Kategorie: Ostatní, Spekulace, Konspirační teorie

Jack Rozparovač

Jack Rozparovač

Jack Rozparovač je přezdívka vraha, který v roce 1888 v londýnské čtvrti Whitechapel brutálně zavraždil pět prostitutek. Jeho totožnost je neznámá, nikdy se ho nepodařilo chytit. Jako oběti jsou uváděny: Mary Ann Nicholsonová, Annie Chapmanová, Elizabeth Strideová, Kate Eddowesová a Mary Jane Kellyová.


Obětem vrah odřízl hlavu a rozpáral břicho s výjimkou Strideové, která byla jen podříznuta, protože vraha při útoku pravděpodobně něco nebo spíše někdo vyrušil. Mary Kellyovou dokonce zavraždil přímo v jejím domě (Miller's Court 13). Její tělo bylo příšerně zohavené, vnitřnosti ležely vedle ní na posteli a kousky masa byly rozvěšené po celé pokoji. 

Legendy kolem Jacka Rozparovače jsou kombinací právoplatných historických výzkumů, konspiračních teorií a folklóru. 

Během šetření bylo zjištěno, že vrah má velmi dobré znalosti anatomie a umí zručně pracovat se skalpelem, břitvou nebo jiným ostrým nožem, protože Eddowesové dokázal vyříznout ledvinu v úplné tmě. Proto se dodnes tvrdí, že vrah byl pravděpodobně lékař. Scotland Yard v této době obdržel asi 600 dopisů, jejichž autoři se podepisovali jako Jack Rozparovač. Za pravé jsou však uznávány pouze tři ("Vážený šéfe", "Smělý Jack" a "Z Pekla"), některé zdroje tvrdí, že pravý byl jen dopis "Z Pekla". První dopis, podepsaný jako Jack Rozparovač byl adresován Central News Agency, 27. září. Kuriózní je, že první dopis donesl na policejní stanici pravděpodobně sám Jack Rozparovač.

Dopisy Jacka Rozparovače
Přepisy dopisů (v češtině):

První dopis, který se nazývá  "Vážený šéfe"
Vážený šéfe. Každou chvíli slyším, že mě policie chytila, ale pouta mi zatím nenasadili. Musím se smát, když vidím, jak ze sebe dělají moudré a mluví o tom, že jsou na správné stopě. Například ten vtip s koženou zástěrou mě opravdu pobavil. Mým cílem jsou prostitutky a budu je párat, pokud mě nechytíte a neskončím v poutech. Ta poslední fuška byla skvělá, té ženské jsem nedal šanci ani vykřiknout. Jak mě teď mohou chytit? Velmi mě to baví a chci se dát znovu do práce. Brzy se o mých zvláštních zálibách znovu doslechnete. Z poslední fušky jsem si v láhvi od piva schoval krev na psaní, ale ztuhla, je jako lepidlo, takže se s ní nedá psát. Doufám, že červený inkoust postačí. Ha ha. Další šlapce příště ufiknu uši, jen tak pro zábavu, co říkáte? Nechte si tento dopis pro sebe dokud toho neudělám více, pak to rovnou zveřejněte. Mám pěkný a ostrý nůž a pokud dostanu šanci, chci se dát hned do práce. Hodně štěstí. S úctou váš Jack Rozparovač. Nezlobte se, že jsem se podepsal pod přezdívkou.

Druhý dopis, resp. pohlednice "Smělý Jack"
Vážený šéfe. Když jsem vám dal ten tip nedělal jsem si srandu. Již zítra o Smělém Jackovi znovu uslyšíte. Tentokrát byly dvě. Ta první trochu pištěla, nemohl jsem ji hned dorazit. Neměl jsem čas odříznout jí uši pro policii. Díky, že jste si ten poslední dopis nechali pro sebe, než jsem se dal zase do práce. Jack Rozparovač

Třetí, nejznámější dopis "Z Pekla", který obdržel George Lusk, předseda vyšetřovacího výboru spolu s ledvinou Eddowesové.
Z Pekla Pánu Luskovi. Pane, posílám vám půlku ledviny, kterou jsem vyřezal jedné ženské a schoval pro vás. Ten druhý kus jsem si upekl a snědl, opravdu jsem si pochutnal. Až chvíli počkáte, pošlu vám i nůž kterým jsem to udělal. Váš "Chyťte mě, když to dokážete", pane Lusku!

Identita Jacka Rozparovače

Vzniklo také mnoho teorií o možné identitě Jacka Rozparovače. Osoby, které jsou dodnes nejvíce podezřelé:
Montague John Druitt - Po poslední vraždě údajně spáchal sebevraždu. Vyskytla se však i teorie, že se stal obětí konspirace Svobodných zednářů a královny Viktorie (viz. níže)
Sir William Withey Gull - dvorní lékař královny, údajně jednal na její pokyn. Viktorin vnuk (Princ Albert Viktor), totiž zplodil levobočka s jistou prostitutkou a že Mary Kellyová o tom věděla, rozhodla se spolu s kamarádkami vydírat královskou rodinu. Gull byl také členem Svobodných zednářů, kteří místo něj našli obětního beránka Druitta. Tomu, že vrahem byl Gull, nasvědčuje to, že jasnovidec, na kterého se obrátila policie se žádostí o pomoc je v transu přivedl ke Gullovu domu a také, že ho viděli ve Whitechapel krátce po jedné z vražd. Teorie, že Rozparovačem je Gull je velmi oblíbená a byla představena také v několika filmech a románech.
George Chapman - pravděpodobně je totožný se Severino Klosowskim. Objevil se v Londýně krátce předtím, než začali vraždy a jeho milenka dosvědčila, že každou noc pobýval neznámo kde až do třetí hodiny ranní. Pasuje na něj i popis od jediného svědka, který údajně viděl Jacka Rozparovače. Navíc, když se přestěhoval do USA, v okolí města, kde bydlel, se stalo několik nevyjasněných vražd, jejichž provedení velmi připomínalo Jacka Rozparovače. Proti Chapmanovi však stojí fakt, že otrávil své tři manželky antimonem a sériový vrah, jak je všeobecně přijímáno, jako nesporný fakt, nemění svůj postup.

Další podezřelí

Dr. Stanley - prostitutky nakazili jeho syna syfilidou a tak jeho motivem mohla být pomsta
Princ Albert Viktor - mohl chtít umlčet prostitutky, které věděly o jeho mimomanželském  dítěti a roli mohla sehrát i jeho slabomyslnost, která se šířila s postupujícím syfilidou. Sedí na něj i popis od jednoho údajného svědka.print Formát pro tisk

Komentáře rss


avatar,- odpovědět trvalý odkaz
Vrahem byl někdo kdo tehdy pracoval u policie,dodnes se neví jak se orginály dopisů rozparovače z policejního trezoru ztratily a neví se ani kdo policejní budovu později také zapálil.Vypadá to,že policije tušila že vrahem je někdo z jejich řad,ale takový skandál si nemohla dovolit aby spatřil světlo světa a pokud se jednalo o člověka vysoce postaveného v policejních kruzích tak se tyto stopy vedené k této osobě zkrátka zametly pod kobeec.Je zvláštní že žena pozdější oběť, byla po zatčení policistou-za opilectví a nevhodné chování na ulici po půlnoci policistou opět propuštěna a to v tak pozdní hodinu,když se vědělo že v ulicích řádí vrah.Policista pokud byl spatřen u oběti,tak ho nikdo nepodezříval,mohl zahrát kdykoliv divadlo ,že oběť právě nalezl a také proto klidně vraždil v ulicích tento pachatel neboť z pochůzek velmi dobře znal terén a věděl kde a kdy se kdo pohybuje v nočních ulicích,znal rušná místa i zákoutí klidnější vhodné pro spáchání vražd. 9
avatar,... odpovědět trvalý odkaz
Zkuste si sehnat info o osobě Jacob Levy. Zde je zakopán klíč k postavě vraha. Nejvíce indicií a také proč to policie v tehdy napjaté době k určité minoritě ututlala.
avatar,- odpovědět trvalý odkaz
Můj názor je, že vrahem byl někdo o kom police moc dobře věděla. Buď to byl přímo nějaký policista, nebo někdo z „lepších“ kruhů, nějaký lord nebo sir, který byl duševně vyšinutý a tak se to celé zahrálo do ztracena a jen se kolem toho mlžilo. Nezdá se mi, že by v tehdejší době, kdy to tam bylo skoro jako na vesnici, kdy každý věděl o každém všechno nebyli schopni dopadnout vraha, který vraždí opakovaně. Jedna vražda, to by se dalo pochopit, ale tolik? Pochybuji že byl tehdy Londýn tak anonymní jako současná velkoměsta 9
avatar odpověděl(a) trvalý odkaz
O Rozparovači jsem nalezl skvělé stránky, kde je spousta informací. http://www.jack-the-ripper.estranky.cz/ Tvoje teorie nemusí být špatná ale zase takový klid ve Whitechapelu nebyl. Kromě toho sériový vrah ani zdaleka nemusí připomínat šílence nebo někoho odlišného od ostatních, jenže veřejnost a i policie tomu zřejmě věřila. Možná ho měli celou dobu na očích ale nenapadlo je, že by mohl být vrahem.
avatar,:O odpovědět trvalý odkaz
je to skvělé .. :) 1 4

Online nabídka od Finep. Obytné komplexy nebo-li developerské projekty Praha jsou stále více oblíbené mezi Pražáky. Easy firma pro Vás má firmy na prodej a jsou to s.r.o., a.s., SE. Nabízíme výhodné a krásné nové byty Praha včetně luxusních a to i v novostavbách. Což jsou takzvané firmy na prodej nebo-li ready made společnosti. Vyberte si vysněný byt z některé novostavby v Praze.

Reklamní blok


© 2010 - 2012 - Tajemství.eu, jehož autorem je..., podléhá licenci Creative Commons 3.0.|Image: FreeDigitalPhotos.net

Kód a grafika - Tomáš Smetka | DesignFLOW